Hakkımızda
23 yıllık tecrübe

Alkon İnşaat, 1997 yılında başlayan küçük çaplı girişimlerini 2005 yılında inşaat sektöründe taçlandırarak haklı başarılarını tescillemiş ve kurumsallaşma yolunda ilk adımını atarak bu günlere gelmiştir.

Modern inşaat yönetim teknikleri, üst kalitede malzeme ve üstün vasıflı işgücü kullanarak projelendirdiği arazileri, profesyonel ve ince düşünülmüş imarıyla yeni yaşam alanlarına dönüşen Alkon, müşterilerinin değişen yaşam anlayışlarıyla ilgili tüm beklenti ve ihtiyaçlarını belirleyip, insanlara daha rahat ve çağdaş biçimde yaşayabilecekleri ortamlar sunan konut projeleri gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir.

Alkon yeşil alanları, sosyal tesisleri ve alt yapısı ile bir bütün olarak projelendirdiği konutları ile sadece kendi alanları ile kalmayıp yakın çevresinde de yaşam kalitesinin yükselmesine katkıda bulunmaktadır. Doğal çevreye zarar vermeden oluşturulan konutlar şehrin bunaltıcı havasından ve gürültüsünden soluk alacak bir alan arayanlar için mükemmel bir çözüm oluşturmaktadır.

Alkon İnşaat, konut sektöründe edinmiş olduğu deneyim, bilgi, birikim ve işgücü becerilerini özel ve kamu proje ve taahhüt işlerinde kullanarak, konut sektöründe yakalamış olduğu başarıyı bu alanda da devam ettirmektedir.

Gelişimin ve değişimin önemli bir takipçisi olarak, bundan sonraki süreçte de iş alanlarını genişletme arzu ve çabasında çalışmalarını sürdürmektedir.

demo-attachment-557-pixasquare-622732-unsplash
demo-attachment-558-jacek-dylag-680347-unsplash-e1547969684353

Alkon Tanıtım Filmi

Tanıtım filmimizi seyredin ve firmamız hakkında daha fazla bilgi sahibi olun.

Misyonumuz

Alkon İnşaat olarak; ödünsüz kalite anlayışıyla ilkeli dürüst ve çevre bilincinde topluma faydalı bir ekip ruhu oluşturarak, müşterilerimizin bizden beklentisini aşarak koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı hedeflemekteyiz.  Bu hedefe yürürken en büyük gücümüz; eğitilmiş, yetki ve görev bilinci ile donatılmış insan kaynağımızdır. Alkon yönetimi, başından beri bu kalite politikasını benimsemiş ve benimsemeye devam edecektir.

Vizyonumuz

Alkon İnşaat; güçlü mimari kalitesiyle, farklı konseptlerde büyük kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirerek şimdi olduğu gibi gelecekte de yeni yaşam alanları oluşturmak; bu konuda ülkemizde lider inşaat firmalarından biri olma vizyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Değişik gelir gruplarına yönelik projelerle, sosyo-ekonomik statüleri farklı ve geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermek sektöre bakış açımızın önemli bir yansımasıdır.

Müşteri memnuniyetini yakalamak ve kalıcı dostluğa dönüştürmek için; pazarlama, satış, üretim, teslim ve teslim sonrası yaşama kadarki süreçte samimi güvenilir ve profesyonel bir hizmet sunmak da firmamızın sektörel vizyonunun bir parçasıdır.